Restauracja Belvedere z Plakietą Michelin 2017

Restauracja Belvedere z Plakietą Michelin 2017

Restauracja Belvedere z Plakietą Michelin 2017

4 grudnia 2017 w hotelu InterContinental w Warszawie odbyło się wręczenie Plakiet Przewodnika Michelin 2017 Main Cities of Europe. Swój egzemplarz otrzymała również Restauracja Belvedere. Czym są owe Plakiety i jakiemu celowi służą?

Michelin stworzyło swój pierwszy przewodnik po Europie ponad 100 lat temu. Od tamtego czasu znalezienie się na jego kartach stanowi jeden z najbardziej pożądanych przywilejów w świecie gastronomii. Rekomendacja Michelin jest bowiem znakiem najwyższej jakości usług oraz kuchni.

Aby otrzymać sławne gwiazdki Michelin restauracja musi spełnić niezwykle wysokie wymagania inspektorów przewodnika. Oczywiście wyróżnieni przez przewodnik nie mogą spoczywać na laurach. Każda gwiazdka podlega okresowej kontroli i bywają restauracje, które dotykają zaszczytu jednego roku, aby potem stracić go w roku następnym.

Restauracja Belvedere z Plakietą Michelin 2017

fot. Daniel Miśko / Miśko Collective / danielmisko.pl / fb.com/miskocollective

Restauracja Belvedere otrzymała rekomendację Michelin Guide ponad 10 lat temu. Od tamtego czasu, dzięki pracy całego zespołu firmy, udaje jej się owo wyróżnienie co roku utrzymać. Potwierdzeniem tego osiągnięcia jest właśnie odbiór przez przedstawiciela marki Belvedere prestiżowej Plakiety Michelin. Umieszczona w eksponowanym punkcie lokalu, ma ona w zamyśle twórców służyć pokazaniu gościom restauracji, iż znaleźli się w miejscu o renomie docenionej na całym świecie.

Menu