Belvedere Gourmet Group

Od ponad 30 lat tworzymy wyjątkowe kulinaria na każdą okazję.

 

W 1992 roku narodziła się idea stworzenia miejsca wyjątkowego, gdzie sztuka kulinarna łączy się z historią i elegancją. Restauracja Belvedere zagościła w Parku Łazienki Królewskie, jednym z najpiękniejszych miejsc w Warszawie, stanowiącym oazę spokoju i kultury. Nazwa „Belvedere” emanuje pięknem widoków, które oferuje to miejsce.

 

Rozwijając się dynamicznie, w 1995 roku Belvedere Catering przyszedł z odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie gości, którzy pragnęli delektować się wykwintnymi daniami także poza granicami Łazienek Królewskich. Biznes cateringowy stał się naturalnym rozszerzeniem naszej pasji do doskonałego smaku.

 

Jakość obsługi i wykwintne dania przyciągnęły uwagę gości na najwyższym szczeblu, m.in. podczas uroczystego obiadu dla Królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II w 1996 roku. Nasza historia świadczy o chwilach honoru i prestiżu, takich jak lunch dla Cesarza Japonii w 2002 roku czy kolacja dla zespołu „The Rolling Stones” w 2007 roku.

Belvedere Catering  stał się zaufanym partnerem dla wydarzeń o globalnym zasięgu, obsługując m.in. losowanie grup na EURO 2012 i największą w Polsce serwowaną kolację dla 2700 osób w 2014 roku.

 

Jednak nasza misja to nie tylko kreowanie wyjątkowych chwil, ale również wsparcie młodych talentów kulinarnych. W 2022 roku Belvedere Gourmet Group ogłosiło start „Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere”. To program szkoleniowy, w ramach którego doświadczeni trenerzy kulinarni eksperci różnych dziedzin, w tym Adam Chrząstowski, David Gaboriaud, Kurt Sheller dzielą się wiedzą i umiejętnościami z młodymi adeptami sztuki kulinarnej.

 

Rozwijamy się, inspirujemy i kreujemy, dbając o każdy detal, aby nowe miejsce Belvedere Café, jako część tej historii, również było miejscem wyjątkowym na kulinarnej mapie Warszawy. Dołącz do nas, aby wspólnie odbywać kulinarne podróże, podejmować aromatyczne przygody i razem budować historię Belvedere.

Rozwój naszej marki

Ponad 30 lat tradycji

HISTORIA

Uroczyste otwarcie

Restauracja Belvedere

Nazwa Belvedere pochodzi z języka włoskiego i oznacza “piękny widok”. Restauracja mieści się w Parku Łazienek Królewskich. Dla mieszkańców Warszawy to jedno z najpiękniejszych miejsc w stolicy. Dla turystów z kolei miejsce posiadające zabytki kultury, które koniecznie trzeba odwiedzić.

1992 r.

Powstanie

Belvedere Catering

Goście odwiedzający restaurację, zachwyceni kuchnią Belvedere, coraz częściej pytali o możliwość dowozu wykwintnych dań poza Łazienki Królewskie. Pomysł stworzenia biznesu cateringowego był zatem odpowiedzią na potrzeby naszych gości.

1995 r.

Dołączenie do Grupy

Prywatny Kucharz
by Belvedere

Jako pierwsza firma w Polsce wprowadziliśmy nową jakość do cateringu dietetycznego. Dbamy nie tylko o parametry zdrowotne, ale również o smak, estetykę podania oraz ekologię opakowań.

2020 r.

Powołanie do życia

Akademia Mistrzów Smaku by Belvedere

Jako profesjonalne wsparcie w rozwijaniu umiejętności zawodowych uczniów szkół ponadpodstawowych o profilach gastronomicznych, powołaliśmy do życia Akademię, która corocznie kształci 24 studentów do zawodu Szefa Kuchni.

2022 r.

Uroczyste otwarcie

Belvedere Café

Rozwijamy się, inspirujemy i kreujemy, dbając o każdy detal, aby nowe miejsce Belvedere Café, jako część naszej historii, również było miejscem wyjątkowym na kulinarnej mapie Warszawy. Nasze menu hołduje tradycji, najwyższej jakości i doskonałego warsztatu marki Belvedere.

2023 r.

Dowiedz się więcej

Portfolio Belvedere

Menu