SPOTKANIE RADY PROGRAMOWEJ AKADEMII MISTRZÓW SMAKU BY BELVEDERE

18 lipca 2022 r – ierwsza Rada Programowa Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere  za nami!

Zdradzamy więcej szczegółów na temat istoty jej funkcjonowania oraz założeń programowych edukacji młodzieży przygotowującej się do pracy na stanowisku kucharza, a  może nawet także szefa kuchni.

W Restauracji Belvedere  wraz z  trenerami kulinarnymi, ekspertami Akademii jak i przedstawicielami  marki Chefs Culinar – Mecenasa Akademii  doprecyzowaliśmy  szczegółowy harmonogram roku akademickiego,  zatwierdziliśmy podstawy programowe cyklu szkoleń wraz z kryteriami oceny uczniów, przebieg egzaminu wstępnego i końcowego, zasady przyznawania nagród dla najlepszych uczniów oraz wyróżnienia dla trenera wynikającego z subiektywnej oceny uczniów.

Program zapowiada się bardzo obiecująco, trenerzy zostali zebrani tak, aby pokazać swoje najlepsze specjalizacje i dodatkowo dobrani w uzupełniające się mistrzowskie duety, gdzie ramię w ramię będą szkolić młodych adeptów kulinarnych.. Cykl 15 szkoleń został precyzyjnie opracowany, aby zachować spójność i niepowtarzalność tematów. Warsztaty i spotkania będą odbywać się w wyjątkowych miejscach w całej Polsce takich jak: Restauracja Belvedere, Atelier Chefs Culinar, Chefs Table by Ernest Jagodziński, Comfort Food Studio w Hali Koszyki,  Studio Aruana Hotelu Narvil Conference &Spa czy Pałac w Oborach.

Adepci będą uczyć się podstaw gastronomicznych takich jak: wiedza techniczna związana z produktami i ich obróbką w kontekście różnych kuchni świata, regionalnych i lokalnych,  będą pracować wspólnie z trenerami i ekspertami nad umiejętnością rozbudzania kreatywności kulinarnej w celu tworzenia nowych, wyjątkowych, autorskich przepisów. Równolegle będą zgłębiać wiedzę z zakresu ekonomii, prowadzenia kuchni, engineeringu menu, marketingu produktu oraz rozwoju i promocji marki osobistej.

„To piękne poniedziałkowe przedpołudnie, w które zorganizowana została Rada Programowa, pokazało, że w szeregach Akademii nie ma osób przypadkowych. To zgrana ekipa pasjonatów, która chce dokonać przełomu w polskiej gastronomii i otworzyć jej nowe wymiary poprzez najważniejszy element tej układanki – czyli poprzez człowieka. To wielki zaszczyt dla mnie współtworzyć wyjątkową przestrzeń edukacyjną  razem z szefami kuchni, ekspertami, mecenasami i patronami, podzielającymi tą sama wizję. Wymiana doświadczeń, sugestii, dobrych rad, to dowód że razem możemy zrobić więcej.” – puentuje Elżbieta Nitsze Prezes Belvedere Gourmet Group, Organizator Akademii Mistrzów Smaku by Belvedere.

Rada Programowa uzgodniła ważne  terminy dotyczącye poszczególnych warsztatów oraz egzaminów. Między innymi:

  • 5 września 2022 r. – egzamin kwalifikacyjny,
  • 27 września 2022 r. rozpoczęcie  roku akademickiego w Atelier Chefs Culinar.
  • 13 czerwca 2023 r. – uroczyste zakończenie pierwszej edycji roku akademickiego 2022/2023 wraz z ogłoszeniem i wręczeniem nagród laureatom.

„Dla nas to duży zaszczyt móc zostać partnerem Akademii Mistrzów Smaku i być świadkiem rozwijania się kolejnych Szefów kuchni na rynku polskim. Odkrywanie przez PepsiCo bogatej polskiej gastronomii inspiruje nas do szukania rozwiązań, które będą miały  w przyszłości wpływ na jej kształt”. –Joanna Wiszowaty (Shopper Marketing Manager Away from Home); Krzysztof Baran (CUST MGMT ASSOC ACCOUNT REPRESENTATIVE), Tomasz Wcisło (Kierownik ds. Sieci Lokalnych HoReCa).

 

PATRONI HONOROWI:

SPONSORZY  GŁÓWNI:

PATRONI MEDIALNI:

Belvedere Catering

30-letnia tradycja firmy jest nie tylko gwarancją najwyższej jakości usług, ale przede wszystkim świadectwem zaufania naszych stałych Klientów.

+48 22 558 67 00 wew. 202

catering@belvedere.com.pl

Ostatnie artykuły

Catering Eventowy

Autorskie menu na eventy przygotowane przez znakomitych Szefów Kuchni Belvedere Catering.

Sprawdź również ofertę
Belvedere Catering

Catering dla firm

Wyjątkowa obsługa

Wykwinty bankiet firmowy

Oprawa kulinarna bankietów firmowych, która wyniesie Twoje wydarzenia na szczyt.

Sprawdź pełną ofertę

Catering na wesela

Zaskakujące smaki

Catering na wesela

Nasi Szefowie Kuchni doradzą, jakie menu wybrać na tę wyjątkową uroczystość.

Sprawdź pełną ofertę

Catering eventowy

Sprawdź nasz rozwiązania

Catering eventowy

Sprawdź rozwiązania realizowane z myślą o potrzebach naszych klientów.

Sprawdź pełną ofertę

Oprawa meczowa

Catering na Stadionie Legii

Oprawa meczowa

Od lat zapewniamy na Stadionie Legii Warszawa wyśmienitą kuchnię, unikatowy design oraz obsługę na najwyższym poziomie

Sprawdź pełną ofertę
Menu